Siatkarski Gródek po raz siódmy

Data: 31-07-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Siatkarski Gródek po raz siódmy
Siatkówka plażowa podbija serca coraz liczniejszej grupy miłośników sportu. Dyscyplina z zasady prosta, ale zarazem niezwykle wymagająca. Od 1996 roku plażówka gości na Igrzyskach Olimpijskich, dzięki czemu jej prestiż jest jeszcze większy.

Jak wiemy, nie tylko profesjonaliści odbijają piłkę na piasku. Doskonałym przykładem współzawodnictwa przeznaczonego dla amatorów jest cykliczny turniej siatkówki plażowej, organizowany w Gródku Krajeńskim. Siódmej edycji patronował Eligiusz Komarowski – starosta pilski. Zorganizowane w ostatnią sobotę lipca zawody zgromadziły jedenaście drużyn, które dotarły między innymi z Nakła, Sępólna Krajeńskiego, Więcborka, Osieka, Wyrzyska, Łobżenicy, Piły, a nawet z Koszalina i Kalisza. Po wielogodzinnych zmaganiach puchar za pierwsze miejsce wywalczyli Adrian Draus i Bartosz Łazarowicz. Tego drugiego uhonorowano tytułem najwszechstronniejszego zawodnika turnieju.

W imieniu starosty pilskiego, nagrody sportowcom wręczył przewodniczący rady powiatu w Pile, Kazimierz Wasiak, któremu towarzyszył Tomasz Kubisz, prezes stowarzyszenia „Nasz Gródek” – głównego organizatora imprezy.

- Frekwencja była lepsza niż w poprzednich latach, a mecze bardzo zacięte, dlatego zmagania trwały rekordowo długo – mówi Kazimierz Wasiak. I dodaje: - To był dobry turniej. Organizatorzy podołali zadaniu, przygotowali atrakcyjne nagrody i nie mniej atrakcyjny poczęstunek. Do wysokiego poziomu sportowego dostroiła się pogoda. Tym razem dominowało słońce, co również dodało uroku zmaganiom.

Nie pozostaje nam nic innego, jak spotkać się wspólnie na przyszłorocznej, ósmej edycji imprezy!